SZAKMAI PROGRAMTERV

Módszertani Innováció modul

Mentoráló intézményi program

A módszertani modell címe: KIS FIZIKUSOK

A módszertani modell témakörei: a környezeti nevelés és természettudományos nevelés módszertana

A módszertani modell célja:

„Meséld el nekem – és el fogom felejteni.

Mutasd meg nekem – és emlékezni fogok rá.

Engedd, hogy megtegyem – és meg fogom jegyezni.”

(Kínai bölcsesség)

E bölcsesség szemléletét követve alsó tagozatosaink 4. évfolyamos csoportja, heti 1 alkalommal ismerkedhet meg a fizika rejtelmeivel.

A gyerekek tét nélküli helyzetekben alkalmazhatják gondolataikat, ismereteiket és így tökéletesíthetik a megértést. A fizikatanulás a kíváncsiságot és a megfigyeléseket hangsúlyozza, amelyre kísérletezés és problémamegoldás épül. A gyakorlati tevékenységeknek köszönhetően a foglalkozások nagy eséllyel támogatják az önbizalmat, az önfegyelmet, a felelősségérzetet, a felek közötti kapcsolatteremtést, a közösségbe integrálódást, azaz pozitív hatással van a tanulók tudásának gyarapodására.