ADVENT FÉNYEI MŰVÉSZETI TALÁLKOZÓ

2015. december 4.

BESZÁMOLÓ

A Pacsai Általános Iskola rendezésében 17. alkalommal lezajlott Advent fényei művészeti találkozó 26 iskola részvételével: versmondás 37 fő, népdaléneklés 36 fő, kézműves 17 csapat (34 fő), rajzpályázat 300 pályamű.

Program:

Zrínyi Miklós Ált.Isk. Nagykanizsa

26.

Zrínyi-Bolyai János  Ált. Isk. Nagykanizsa

Első kategória a versmondás, a résztvevőknek egy, a saját egyéniségükhöz illő verset kellett előadni. A tanulók három korcsoportban vetélkedtek, melyek a 3-4, 5-6. és a 7-8. osztályt foglalja össze. A zsűriben a megye magyar szakos pedagógusai, a zalaegerszegi Deák Ferenc Megyei és a nagykanizsai Halis István Városi Könyvtár munkatársai foglaltak helyet.

A népdaléneklő kategória résztvevői két adventi dallamot énekeltek el, Magyarország számos tájegységének dallamait hallhatjuk tőlük. A szereplő lányok és fiúk, szinte mindannyian népviseletbe öltöztek, így még hitelesebbé tették előadásukat. Zsűrinket megyei ének - zene szaktanácsadó és zenepedagógusok alkották. Az értékelésük három csoportban zajlott, ahol 3-4., az 5-6. és a 7-8. osztályosok alkottak 1-1korcsoportot.

Az évek során változó, hogy mi a konkrét feladat a kézműves kategóriában. Volt már ünnepi ablakdíszítés, asztaldíszítés, karácsonyfadísz adventi koszorúkészítés és karácsonyfa készítés is; az idei évben Adventi kalendárium készítése a feladat. Ebben a kategóriában 2-3 fős csapatok dolgoznak. A diákok igen kreatívak, mind a felhasznált anyagok, mind a kivitelezést illetőleg. A kompozíciók fából, tésztából, só gyurmából, hajtogatott papírból, szárított növényekből, magokból, száraztésztából, illetve ezek variációiból állnak össze.

A rajzpályázatnál is változó a feladat, téma az adventi ünnepkör, készültek illusztrációk, festmények és ikonok is. Idén karácsonyi üdvözlőlap készítése volt a pályamunka. Felhívásunkra általában 100-120 pályamű érkezik, melyekből iskolánk középső szintjén kiállítást rendezünk. Az idei évben 300 pályamű érkezett, mely nagy siker. A kiállítást a találkozó alatt és az azt követő hetekben meg lehetett tekinteni. Mind a két kategória zsűriét képzőművészek és pedagógusok alkották.

Művészeti találkozónkra iskolánkat feldíszítjük, az osztálytermeket és a folyosókat karácsonyi hangulat lengi körül, rendezvényünk lebonyolításában részt vesz az iskola teljes tanári kara, valamint 20 fő diák. Az előkészületek folyamán a felső tagozatos gyerekek tanórákon és szakköri foglalkozásokon karácsonyi díszeket állítanak elő.

Az elmúlt évek során a versenyek helyezettjei értékes és színvonalas ajándékokat kaptak. A díjazás tekintetében büszkék vagyunk arra, hogy támogattak minket az alábbi partnerek:

• KLIK Zalaegerszegi Tankerülete

• Pacsa Város Önkormányzata

• Szülői Munkaközösség

• Pacsáért Alapítvány

• Faluszépítő Egyesület Pacsa

Bízunk a további sikeres együttműködésben.

Tapasztalataink alapján a vidéki iskolákon kívül szívesen jönnek hozzánk nagykanizsai, hévízi és keszthelyi intézmények is, hiszen a kezdetektől fogva részt vesznek találkozóinkon. Reméljük, hogy az Advent fényei versenyünkön minden kedves résztvevő jól érezte magát, és kellemes élményekkel gazdagon tért haza.

A művészeti találkozón az alábbi tanulók értek el első helyezést:

3.-8. évfolyamon téli vers elmondása

Versmondás kategóriában:

3-4. osztály: Nith Lara Dominika                            Zrínyi – Bolyai Általános Iskola Nagykanizsa

5-6. osztály: Toppantó Hajnal                                Csány – Szendrey ÁMK Keszthely

7-8. osztály: Leskó Zsolt                                       Ranolder János Róm. Kat. Ált. Isk. Keszthely

3-8. évfolyamon 2 adventi népi dallam eléneklése

Népdaléneklés kategóriában:

3-4. osztály: Csősz – Tóth Anna                            Csány – Szendrey ÁMK Keszthely

3-4. osztály: Tóth Farkas                                       Csány – Szendrey ÁMK Keszthely

5-6. osztály: Bomba Benedek                                Zrínyi – Bolyai Általános Iskola Nagykanizsa

5-6. osztály: Magasdi Dóra                                    Zrínyi – Bolyai Általános Iskola Nagykanizsa